APIE PRIZAI NAUJIENOS TAISYKLĖS
Egzaminas laikomas internete www.ekonomikosegzaminas.lt
Egzaminas nemokamas.
Data ir laikas 2020 m. kovo 25 d. (trečiadienis) nuo 10 val. iki 20 val. Dalyviai Egzamine gali dalyvauti visi norintys. Dalyviai varžysis skirtingose kategorijose: mokinių, studentų ir piliečių. Egzamino užduotys ir eiga Egzaminą sudarys 30 uždarų ir 1 atviras klausimas.
Klausimai bus aktyvūs kovo 25 dieną nuo 10 iki 20 valandos.
Kiekvienas dalyvis egzaminą spręsti gali vieną kartą.
Nacionalinio ekonomikos egzamino užduotis rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Ekonomikos mokytojai: E. Kvederis, M. Raudonis, D. Bareikienė, J. Noruvienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, VU ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas, KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas, Lietuvos Junior Achievement, Lietuvos laisvosios rinkos institutas, MRU Ekonomikos ir verslo fakultetas, VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas, VGTU Verslo vadybos fakultetas, Kauno kolegija Verslo fakultetas, Klaipėdos valstybinė kolegija Verslo fakultetas, Vilniaus kolegija Ekonomikos katedra, Lietuvos bankas, Lietuvos bankų asociacija, Investuotojų forumas, Versli Lietuva, LR Finansų ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, SMK Klaipėdos filialas.
Kaip dalyvauti egzamine? Užsiregistruokite puslapyje www.ekonomikosegzaminas.lt/registracija. Registruotis galima iš anksto arba prieš pradedant spręsti užduotis. Vertinimas Kiekvienas uždaro tipo klausimas vertinamas 1 tašku. Už neteisingus atsakymus taškai nebus minusuojami.
Iš kiekvienos kategorijos vertintojai atrinks 10 geriausiai atsakiusių į uždaro tipo klausimus, išsprendusių per trumpiausią laiką ir įvertins jų atsakymus į atvirus klausimus.
Laimėtojais bus pripažinti dalyviai, kurie pateiks daugiausiai teisingų atsakymų į uždaro tipo klausimus, išspręs egzaminą per trumpiausią laiką ir tiksliausiai atsakys į atvirą klausimą.
Atviro tipo klausimai bus vertinami atsižvelgiant į atsakymo tikslumą, minčių aiškumą, argumentus.
Teisingi atsakymai kiekvienam dalyviui bus išsiųsti asmeniškai, pasibaigus egzaminui. Visi teisingi atsakymai bus pateikti ir svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt
Laimėtojai bus informuoti asmeniškai el. paštu.
Apdovanojimai Konkurso dalyviai varžosi 3 kategorijose:
• Ekonomiškai raštingiausias moksleivis
• Ekonomiškai raštingiausias studentas
• Ekonomiškai raštingiausias pilietis

Kiekvienos kategorijos, pirmosios vietos nugalėtojai bus apdovanoti 500 eurų prizu!
Mokyklai, kurioje dalyvaus daugiausiai moksleivių įteiksime vadovėlių „Ekonomika per 31 valandą“ komplektą.
Taip pat apdovanosime ir aktyviausią mokytoją, kuris pritrauks daugiausiai moksleivių - mokytojui atiteks 300 eur. prizas!
* Mokytojas turi būti užsiregistravęs kaip egzamino ambasadorius, tai padaryti galima parašius el. paštu klausk@ekonomikosegzaminas.lt. Jei egzaminą organizuosite skirtingose mokyklose, informuokite el. paštu – klausk@ekonomikosegzaminas.lt


Specialius prizus antros ir trečios vietos laimėtojams įteiks projekto partneriai. Laimėtojai bus apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje balandžio viduryje.
Privatumo politika LRT ir LLRI privatumo politika, slapukų naudojimo tvarka ir taisyklės. Daugiau informacijos Nacionalinio ekonomikos egzamino puslapyje www.ekonomikosegzaminas.lt.,
Facebook paskyroje „Nacionalinis ekonomikos egzaminas" arba el. paštu klausk@ekonomikosegzaminas.lt