APIE PRIZAI NAUJIENOS TAISYKLĖS

TRENIRUOTĖ
NR. 1

TAU LIKO

KAIP PAVYKO
TRENIRUOTĖ

ATSAKEI -   2
NEATSAKEI -   3
1 Visi įmonės darbuotojai vienodai mėgsta kavą ir arbatą. Ir kava, ir arbata biure esančiame aparate kainuoja po 1 eurą. Dėl šiais metais pakilusių kavos pupelių kainos, tiekėjams kavą teko pabranginti iki 2 eurų. Arbatos kaina išliko tokia pati. Kaip po šio pokyčio labiausiai tikėtina, kad pasikeis įmonės darbuotojų gėrimų pasirinkimas?
A. darbuotojai pirks daugiau kavos ir mažiau arbatos
B. darbuotojai pirks daugiau arbatos ir mažiau kavos
C. darbuotojai pirks tiek pat kavos ir arbatos
D. darbuotojai pirks mažiau kavos ir arbatos
2 Knygoje „ABBA: The Official Photo Book" grupės ABBA nariai atskleidė, kad spalvingai ir ekstravagantiškai jie rengėsi ne tik norėdami pritraukti gerbėjų dėmesį. Tam buvo ir ekonominė priežastis. Kokia?
A. tuo metu individualiai pasiūti drabužiai buvo pigesni nei pirkti drabužių parduotuvėje
B. Švedijoje galiojo įstatymas teigiantis, kad išlaidos kasdieniame gyvenime nenešiojamiems darbo drabužiams nėra apmokestinamos
C. Švedijoje galiojo įstatymas draudžiantis muzikos grupėms pasirodyti scenoje, vilkint kasdienius drabužius
3 Europos Centrinis Bankas nusprendė nebespausdinti tam tikro nominalo banknoto. Viena iš priežasčių – jis labai patogus nusikaltėliams, neteisėtiems atsiskaitymais grynaisiais pinigais. Kokio nominalo šis banknotas?
A. 200
B. 100
C. 1000
D. 500
4 Išvykdamas gyventi į užsienį, Tomas išnuomojo savo butą už didesnę nei vidutinę rinkos kainą. Kam naudingas šis sandoris?
A. nuomotojui
B. nuomininkui
C. nuomotojui ir nuomininkui
D. niekam
5 Įsivaizduokite, kad dirbate laisvai samdomu grafikos dizaineriu. Jūsų darbai labai greitai išpopuliarėja. Turite daugybę nuolatinių klientų, jų vis daugėja. Dirbate be išeiginių ir vis tiek nespėjate įvykdyti visų užsakymų. Jei užsakymų kiekis ir toliau augs, o jūsų produktyvumas nepasikeis, kaip keisis jūsų teikiamų paslaugų kaina?
A. kainą teks mažinti
B. kainos nekeisite
C. kainą padidinsite
1
A.
B.
C.
D.
2
A.
B.
C.
3
A.
B.
C.
D.
4
A.
B.
C.
D.
5
A.
B.
C.
D.
DALINTIS